Wakacyjna kolonia 2021 – Zakopane

Powiększ obraz

 

W dniach 31.07.2021r. – 15.08.2021r. pracownicy placówki wraz
z wychowankami wybrali się po raz kolejny do malowniczej stolicy Polskich Gór, jaką jest Zakopane.

Dzień 1
Dnia pierwszego po przybyciu do Ośrodka Wypoczynkowego „Marzenie”, rozpakowaliśmy się, zjedliśmy obiad i odpoczęliśmy po podróży.

Dzień 2
W drugim dniu wybraliśmy się spacerkiem na słynną ulicę Zakopanego – Krupówki. Następnie udaliśmy się szlakiem turystycznym do Tatrzańskiego Parku Narodowego gdzie dzieci mogły schłodzić ręce w górskim strumyku.

 

 


Dzień 3
Tego dnia zaraz po śniadaniu wyjście do Myszogrodu gdzie mogliśmy poznać odmiany pochodzące z różnych hodowli m.in.Holenderskiej myszki rasowe białe, brązowe, długowłose, egipskie, najmniejsze gryzonie świata myszki pigmejskie. Dzieciaki były zachwycone! W drodze powrotnej przeszliśmy w okolicy góry Nosal, gdzie spotkaliśmy bacę wraz z owcami. W krótkiej rozmowie dowiedzieliśmy się m.in jaki czas owce przebywają na hali, co później z nimi się robi, gdzie przebywają oraz ile ich jest. Po powrocie odpoczynek na swobodzie.

 

 

Dzień 4
Nadszedł wtorek więc aby wykorzystać pogodę wybraliśmy się na Gubałówkę pieszo. Gdy dotarliśmy na górę podziwialiśmy piękne widoki. Po powrocie do Ośrodka czekała na nas niespodzianka – Grill wraz z kapelą góralską. Po kolacji udaliśmy się na plac zabaw.

 

 

Dzień 5
Po śniadaniu wszyscy udaliśmy się autokarem na spływ Dunajcem z miejscowości Sromowce Niżne do Szczawnicy. Mimo strachu niektórych dzieci udało nam się bezpiecznie dopłynąć do celu! Kolejną atrakcją był zamek w Nidzicy, zapora oraz kościółek w Dębnie.

 

 

Dzień 6,7
Niestety w tych dniach byliśmy zmuszeni do odpoczynku ponieważ całe dnie padał deszcz.

 

Dzień 8
Po obiedzie wraz z 9 dzieci udaliśmy się na widoczny z naszych okien szczyt – Nosal. pomimo stromego podejścia wykorzystaliśmy piękną słoneczną pogodę i wdrapaliśmy się na szczyt. W drodze powrotnej zwiedziliśmy pobliskie wodospady, strumyki oraz park Kuźnicki.

 

 

Dzień 9
Niedziela upłynęła nam na błogim odpoczynku przed ośrodkiem, grach i zabawach.

 

Dzień 10

Tego dnia wybraliśmy się pod Gubałówkę skorzystać z elektrycznych samochodów, ślizgu oraz po pamiątki. Następnie udaliśmy się na wystawę prehistorycznych bestii.

 

 

Dzień 11

Zaraz po śniadaniu zebraliśmy ekipę i poszliśmy wzdłuż skoczni drogą pod reglami w rejony Doliny Białego, Doliny Strążyska aż do Doliny Małej Łąki. Drogą powrotną zwiedziliśmy Jaskinie Dziura aż po samo dno. Po powrocie do ośrodka Pani Dorotka wraz z dziećmi uczestniczyli w zabawach sensorycznych z Animatorką.

 

Dzień 12

O godzinie 8.00 wyruszyliśmy busem na Termy Bania. Dzieciaki w euforii korzystały z wodnych szaleństw. Popołudniu udaliśmy się na lody i gofry oraz zajęliśmy zabawą.

 

Dzień 13

Dnia dzisiejszego wszyscy wybraliśmy się pod „Wielką Krokiew” oraz na lody.

 

Dzień 14, 15

Te dni spędziliśmy przed ośrodkiem bawiąc się, grając w gry oraz odpoczywając.

 

Dzień 16

Nadszedł dzień dzisiejszy – dzień wyjazdu. Zaraz po śniadaniu posprzątaliśmy pokoje, korytarze i spakowaliśmy się. Po obwitym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną.

 

Serdecznie dziękujemy właścicielom „Kompleksu Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego „Marzenie”  w Zakopanem oraz Dyrektorowi Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej za możliwość wypoczynku pełnego wrażeń.
Na pewno jeszcze nie raz wrócimy wspomnieniami do tych chwil…

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *