Wakacyjna kolonia 2022 – Zakopane

Powiększ obraz

Kolonie rozpoczęliśmy w środę dnia 20.07.2022r.

Dzień 1:

W porze obiadowej zameldowaliśmy się w hotelu a następnie po zjedzeniu posiłków wzięliśmy udział w zabawach sensorycznych. Kolejno udaliśmy się na spacer po pobliskiej okolicy podziwiając piękno natury.

Dzień 2:

Wcześniej rano po zjedzeniu śniadania pojechaliśmy podziwiać przepiękne krajobrazy rozciągające się w drodze na morskie oko oraz na samym szczycie. W drodze powrotnej wszyscy udaliśmy się na przepyszne lody włoskie.

Dzień 3:

W piątek w godzinach porannych wybraliśmy się na ul. Krupówki gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się przemianie złomu metalowego w prawdziwe arcydzieła. Po południu pogoda splatała nam figle i pozostały nam zabawy w deszczu przed ośrodkiem 😉

Dzień 4:

W sobotę pomimo upalnej pogody postanowiliśmy zwiedzić pobliskie wsie i pozachwycać się panoramą Tatr oraz przepięknym kościołem Ojców Paulinów na Bachledówce. Gorąco jednak wzięło górę więc postanowiliśmy się schłodzić, w strumyczku oraz pysznymi lodami. Popołudniu pomimo deszczowej pogody wybraliśmy się na gofry.

Dzień 5:

Niedzielę poświęciliśmy na odpoczynek i zabawy obok ośrodka a wieczorem zajadaliśmy się potrawami z grilla i bawiliśmy się przy dźwiękach akordeonu na którym przygrywał Pan Lucjan.

Dzień 6:

Po śniadaniu kierowca zawiózł nas na termy „Gorący Potok” gdzie mogliśmy wyszaleć się, wyskakać w gorących źródłach termalnych. Po obiedzie wybraliśmy się pod „Wielką Krokiew” na lody 🙂

Dzień 7:

Wczesną porą podjechały po nas busy które zawiozły nas na Słowację. Na miejscu wszyscy wskoczyliśmy na tratwy aby pokonać 11 kilometrową trasę po Dunajcu. Słowaccy Flisacy opowiedzieli nam ciekawe historie z różnych miejsc – po prawej stronie Słowackie ciekawostki, natomiast po lewej Polskie. Wieczorem w nagrodę wszystkie dzieci zajadały się pyszną góralską pizzą przy regionalnej muzyce.

Dzień 8:

Ostatniego dnia przed obiadem wybraliśmy się na spacer krajoznawczy zakończony leczniczym moczeniem nóg w zimnym strumyku. W drodze powrotnej zajadaliśmy się pysznymi lodami i granitami.

 

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *