Spotkanie przy opłatku w RPOT

Powiększ obraz

Ostatni tydzień przed świętami upłynął w naszej placówce w prawdziwie świątecznej atmosferze. Wychowankowie mieli okazję wspólnie ubrać choinkę, spędzić ze sobą Wigilię, a także obejrzeć piękne przedstawienie jasełkowe.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Wiele z nich zostało przeniesionych w nasze domowe mury. Na kilka dni przed Wigilią, przystroiliśmy wspólnie choinkę, która dumnie prezentuje się na jadalni. W dniu 21.12.2018 r. odbyła się uroczysta wigilia, aby chwile potem móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w całej placówce można było usłyszeć wesołe kolędowanie. Po wigilii wszyscy mieliśmy okazję przenieść się w czasy narodzin Chrystusa.

Tak jak co roku, dzieciaki przybliżyły tajemnicę Bożego Narodzenia wystawiając przed całą szkołą jasełka. Uroku inscenizacji nadały zaśpiewane przez nasze pociechy kolędy, dzięki którym każdy obecny poczuł magię nadchodzących świąt. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem całej zgromadzonej społeczności, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Placówki oraz Starosta Kazimierski, składając najserdeczniejsze życzenia świąteczne wychowanką oraz wszystkim zgromadzonym.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *